Bilgisayar Yazıcılarının Bağlantısı Yapmak

Bilgisayar Yazıcılarının Bağlantısı Yapmak

İlk başta yazıcının ve bilgisayarın kapalı olduğuna bakmayı unutmayın. Paralel kablonun bir ucunu yazıcıya takın ( giriş yazıcının arkasındadır) ve jakı sabitleyicilerin yardımıyla yuvaya sabitleyin. kablonun diğer ucunu ise bilgisayarın arkasında bulunan paralel girişe ( LPT yuvası ) yerleştirin ve jakın iki yanında bulunan vidaları sıkın.

Gerekli sürücülerin yüklenmesi

Windows açıldığında, yazıcı ile  gelen CD’yi CD sürücünüze yerleştirin ve kısa bir süre bekleyin. Yükleme programı otomatik olarak başlayacaktır. Bu noktadan sonra, ekranda göreceğiniz talimatları izlemeli ve kurulumu tamamlamalısınız. Kurulum işlemi tamamlandığında, yazıcınız da kullanım için hazır duruma gelmiş olacaktır. Artık belgelerinizi basmaya başlayabilirsiniz.
YAZICIYI CD’SİZ KURMAK
Yazıcıyı bilgisayara bağlarken yapmanız gereken en önemli işlemlerden ilki  sürücüleri kurmaktır. Ancak bu işlem için CD’deki sürücüleri kullanmanıza gerek kalmayabilir, özellikle biraz eski bir yazıcı modelini sisteme bağlamaya çalışıyorsanız, Windows XP altındaki hazır sürücülerden de yardım alabilirsiniz. Eğer yazıcı Windows XP tarafından tanınıyorsa, İşte yapmanız gerekenler:
“Başlat / Denetim Masası / Yazıcı ve Fakslar” yolunu takip edin.
 Pencerenin sol sütunundaki “Yazıcı Ekle” simgesine tıklayın ve kurmak istediğiniz yazıcının modelini belirlemenizi sağlayacak pencereye gelene kadar karşınıza çıkan talimatları İzleyin. Artık yazıcınızı seçebilirsiniz…
En son adımda ise deneme sayfası basmayı İhmal etmeyin.Bu işlemi de yaptıktan sonra artık yazıcı kullanıma hazır demektir.
c02259197

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir