Güç Kaynağı Montajı

Güç Kaynağı Montajı

Bilgisayar anakartına güç kaynağı montajı

 1. Bilgisayarın içindeki diğer donanım bileşenlerine (disk sürücüleri, disket sürücüleri v.b.) takılı olan tüm güç kablolarını söktüm.
 2. Bilgisayarın ön kısmında bulunan LED panelinin kablolarını da çıkardım. Bu balantlar ön panelin arka iç tarafında bulunuyordu.
 3. Bilgisayarın açma-kapama düğmesine takılı olan güç kablolarını çıkardım. Bu kablolar farklı renklerdeydi. Kabloları sökmeden önce, hangi kablonun nereye takılı olduğuna dikkat edip not aldım.
 4. Anakarta takılı olan güç kablolarını söktüm. Bu kabloların balant şekillerine de dikkat ettim.
 5. Bilgisayarın arka tarafında bulunan ve güç kaynağını bilgisayar kasasına tutturan vidaları söktüm. Dikkatlice güç kaynağını yerinden çıkardım. Bu sırada kabloların birbirine dolaşmamasına ve bilgisayarın içinde takılı bir kablo unutmuş olmamaya dikkat ettim.
 6. Yeni güç kaynağımın, eski ünitede olduğu gibi, anakart, LED, sürücüler ve açma/kapama düğmesi için güç kabloları vardı.
 7. Yeni güç kaynağını eskisinin yerine yerleştirdim. Güç kaynağını yerleştirdiğim bölümde, birimi doru olarak konumlandırmamı sağlayan metal bir çıkıntı bulunuyordu. Üniteyi bilgisayar kasasına arka taraftan vidaladım. Bu işlem sırasında güç kaynağını elimle destekledim.
 8. Anakart1n güç kablolarını taktım. Daha önce balantları sökme işlemi sırasında aldığım notlardan yararlandım.
 9. Açma/kapama düğmesinin güç kablolarını doğru şekilde taktım.
 10. LED panelinin güç kablolarını, bilgisayarın ön-iç tarafındaki balantlarına taktım.
 11. Siyah, sarı ve kırmızı renkli güç kablolarını kullanarak sistem içindeki sürücüleri güç kaynağına bağladım.Bütün bağlantıları yaptıktan sonra, bilgisayarı çalıştırdım.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir